Prelegenci

Jerzy Domaszczyński

CVL Sector Specialist Poland & EE Cluster, ExxonMobil

W ExxonMobil od ponad 20 lat. Obecnie odpowiedzialny za sprzedaż środków smarnych Mobil do samochodów ciężarowych, dostawczych, taboru ciężkiego oraz innych maszyn drogowych i terenowych w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech oraz w krajach bałtyckich. Wykształcenie inżynierskie oraz podyplomowe studia MBA pozwalają łączyć znajomość budowy maszyn i umiejętność doboru środków smarnych z nowoczesnymi metodami współpracy z partnerami handlowymi.


Joanna Jasiewicz

Kancelaria Prawna Gide Loyrette Nouel

Adwokat w warszawskim biurze francuskiej Kancelarii Prawnej Gide Loyrette Nouel.


Łukasz Chwalczuk

Managing Partner w Kancelarii Prawnej Iuridica

Prezes zarządu OSPTN, ESTA Transport Section Executive, finalista Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2015. Uznany prelegent na wielu spotkaniach i konferencjach transportowych, doświadczony prawnik, autor wielu artykułów o tematyce transportowej.


Łukasz Kuczkowski

Kancelaria Prawna Raczkowski Paruch

Radca prawny, partner kancelarii Raczkowski Paruch.


Maciej Wroński

przewodniczący Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”

Maciej Wroński

Prawnik, przedsiębiorca. Swoją pracę zawodową rozpoczynał w Departamencie Administracji Ruchu Drogowego w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej, a potem pracował jako krajowy konsultant ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego Banku Światowego, w Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i w latach 2003 – 2007 jako dyrektor Departamentu Dróg i Transportu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury. W latach 2007 – 2008 był dyrektorem ds. prawnych w Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, a następnie w latach 2008-2014 dyrektorem Biura Prawnego Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego. Od 2014 r. pełni funkcję przewodniczącego Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”.
Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasług oraz Zasłużony Dla Transportu RP.”


Martin Pfnür

adwokat, Kancelaria Balduin Pfnür & Partner Rechtsanwälte Steuerberater

Jako adwokat specjalizuje się w obsłudze polskojęzycznych przedsiębiorców, w szczególności w dziedzinie prawa transportowego, w której zdobył dodatkowe kwalifikacje jako Fachanwalt für Transport- und Speditionsrecht. Mecenas Pfnür jest przewodniczącym Komisji Prawa Transportowego i Spedycyjnego Izby Adwokackiej w Saksonii.

 


Patryk Grzelak

Dyrektor Zarządzający, InterLAN

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od 2006 roku związany z firmą InterLAN, w której pełni funkcję dyrektora zarządzającego, realizując poza tym działania w zakresie analizy i projektowania systemu. Firma interLAN zajmuje się produkcją systemów informatycznych dla firm. Naszym wiodącym produktem jest program interLAN SPEED wspomagający zarządzanie transportem, spedycją i logistyką dla branży TSL, w tym firm produkcyjnych sieci drobnicowych oraz operatorów logistycznych. Obecnie zajmuje się rozwojem systemu interLAN SPEED w obszarze FTL oraz pełni nadzór nad realizacją projektów wdrożeniowych.


Paweł Judek

kancelaria Działyński i Judek Spółka Partnerska Radców Prawnych w Poznaniu

Jest radcą prawnym, partnerem w kancelarii Działyński i Judek Spółka Partnerska Radców Prawnych w Poznaniu. Prowadzi blog poświęcony prawu transportowemu pod adresem www.transportoweprawo.pl. Specjalizuje się w prawie transportowym i prowadzeniu sporów sądowych.


prof. Andrzej Blikle

członek rady nadzorczej firmy cukierniczej A. Blikle Sp. z o.o.

członek rady nadzorczej firmy cukierniczej A. Blikle Sp. z o.o.,

Przewodniczący Stowarzyszenia Inicjatyw Firm Rodzinnych, profesor w Instytucie Podstaw Informatyki PAN

Członek Europejskiej Akademii Nauk (Akademia Europaea) członek honorowy i były prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego. W latach 1990-2010 prezes zarządu A. Blikle Sp. z o.o., dziś członek rady nadzorczej. Członek blisko 30 organizacji w tym Komitetu Mazowieckiej Nagrody Jakości, Rady Języka Polskiego PAN i Rady Fundacji FOR. Prezes stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i honorowy prezes Centrum im. Adama Smitha. „Człowiek Jakości Roku 2010” przyznany przez Kongres polskich Menedżerów Jakości ISO POLAND 2011. Prowadzi własną firmę doradczą.


Robert Noworolski

Doradzał i szkolił firmy z 20 branż. Certyfikowany trener Szkoły Trenerów TROP, menedżer projektów PMI i zarządzania procesowego. Publicysta: Puls Biznesu, Szef Sprzedaży, As Sprzedaży, BusinessWoman, COMARCH: Nowoczesne zarządzanie. Prelegent i ekspert na konferencjach biznesowych. Autor książki: „Formuła 8”. Współpracował: Shell, Kärcher, PGNiG, Schumacher Packaging, Konimpex, Hutchinson, Douglas Polska, Bibby Financial Services, BASF Polska, Centrostal […]

Doradzał i szkolił firmy z 20 branż. Certyfikowany trener Szkoły Trenerów TROP, menedżer projektów PMI i zarządzania procesowego. Publicysta: Puls Biznesu, Szef Sprzedaży, As Sprzedaży, BusinessWoman, COMARCH: Nowoczesne zarządzanie. Prelegent i ekspert na konferencjach biznesowych. Autor książki: „Formuła 8”. Współpracował: Shell, Kärcher, PGNiG, Schumacher Packaging, Konimpex, Hutchinson, Douglas Polska, Bibby Financial Services, BASF Polska, Centrostal Handel Toruń.

Quest Change Managers